NAPRAWA SMARTFONÓW

Naprawa telefonu po zalaniu.

Twój telefon wpadł do wody lub został zalany jakimś płynem? Zastanawiasz się, czy będzie działać po zalaniu?

Najważniejsze jest szybkie działanie, aby zalany smartfon nie uległ dalszemu uszkodzeniu. Już dzisiaj skorzystaj z naszych usług!

Jak może zachowywać się telefon po zalaniu?

Kilka kropel na szybce nie stanowi zagrożenia dla telefonu, ale pełne zalanie lub dostanie się cieczy do gniazd i przycisków może być problematyczne.

Jeśli Twój telefon po kontakcie z płynem będzie działał wolniej lub nagle się wyłączał, system nie będzie reagował na dotyk, a bateria będzie się rozładowywać, wtedy najlepiej z niego nie korzystać.

Co zrobić w przypadku zalania telefonu?

  1. Najpierw, wyłącz telefon!
  2. Jeżeli jest taka możliwość, odłącz baterię.
  3. Wyjmij inne ruchome elementy, takie jak karta SIM, karta pamięci, zaślepki i szufladki.
  4. Udaj się jak najszybciej do serwisu.

UWAGA!

Zdecydowanie NIE zalecamy umieszczania telefonu w ryżu. Ryż nie jest w stanie usunąć cieczy ze środka Twojego smartfonu. Gdy wilgoć dostanie się wewnątrz, może spowodować poważne uszkodzenia, takie jak zwarcia czy korozja. To samo tyczy się suszenia sprzętu za pomocą suszarki, grzejnika lub słońca – może to skutkować przepaleniem zalanego smartfona.

Jeżeli dojdzie do takich uszkodzeń naprawa telefonu może być niemożliwa, a odzyskanie danych może być bardzo utrudnione.

Zalany smartfon a rodzaj płynu

W zależności od tego, czym zalany zostanie telefon, mogą pojawić się różne uszkodzenia.

Najmniej szkodliwa jest zwykła woda, która słabo przewodzi prąd, ale za to może powodować korozję metalu. Jednakże telefon po zalaniu słoną wodą jest o wiele silniejszym przewodnikiem, co skutkuje elektrolizą i szybszą korozją metalu.

O wiele bardziej niebezpieczne są takie płyny jak soki, piwo lub napoje gazowane. Cukier spowalnia suszenie i wymagają dodatkowego czyszczenia. Soki czy napoje energetyczne mogą też zawierać kwasy organiczne, które szkodzą elektronice.

Dlaczego warto skorzystać z usług Digital Serwis?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług serwisu, który specjalizuje się w naprawie smartfonów. W Digital Serwis jesteśmy ekspertami najbardziej skomplikowanych napraw telefonów.

Uszkodzenia powstałe w wyniku zalania są bardzo różne, dlatego każdą naprawę traktujemy indywidualnie. Proces naprawy po zalaniu obejmuje szczegółową diagnostykę urządzenia. Ma to na celu wybranie odpowiedniej strategii naprawy, która może zapewnić bezawaryjne działanie smartfonu przez jak najdłuższy czas po naprawie.

Niestety w wyniku zalania może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń. W przypadku, gdy naprawa nie jest możliwa, możemy pomóc w odzyskaniu danych z uszkodzonego urządzenia.

Zapraszamy do Digital Serwis na warszawskim Targówku, gdzie naprawimy Twój smartfon szybko, skutecznie i z gwarancją. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz!