NAPRAWA SMARTFONÓW

Wymiana głośników, mikrofonów w telefonie

Uszkodzony głośnik lub mikrofon w telefonie może znacznie utrudnić codzienne korzystanie z urządzenia.

Jeśli masz problemy z dźwiękiem w Twoim telefonie, zajrzyj do naszego serwisu!

Uszkodzenia głośnika w telefonie – objawy

Problemy z głośnikiem mogą pojawiać się podczas odtwarzania muzyki lub rozmów telefonicznych. Zwróć uwagę na takie objawy jak: szumy i trzaski, czy całkowity brak dźwięku.

Uszkodzenia mikrofonu – objawy

Z kolei skargi Twojego rozmówcy o tym, że cię nie słychać lub podczas rozmowy coś przerywa mogą oznaczać, że to Twój mikrofon jest uszkodzony. O takiej usterce świadczy również słaba jakość dźwięku na nagraniach z telefonu.

Przyczyny uszkodzeń głośników i mikrofonów

Głośniki i mikrofon w telefonie mogą ulec usterkom na skutek następujących czynników:

  • Niewłaściwe przechowywanie smartfona (na przykład, wilgotnym i zakurzonym miejscu)
  • Zalanie telefonu.
  • Uszkodzenia mechaniczne.
  • Usterka na płycie głównej.

W przypadku uszkodzeń mechanicznych lub dostania się wody do głośnika/mikrofonu urządzenia konieczna jest pełna diagnostyka urządzenia, a w większości przypadków wymiana głośnika / mikrofonu.

Koszt wymiany zależy od modelu i konstrukcji telefonu. Dużo zależy też od tego, czy głośnik/mikrofon jest integralną częścią płyty głównej.

Wymiana głośników i mikrofonu

Mikrofon oraz głośniki to elementy znajdujące się wewnątrz telefonu. W nowszych modelach zazwyczaj, aby uzyskać dostęp do wnętrza i wymienić mikrofon lub głośnik, konieczne jest odklejenie ekranu lub tylnej klapki.

W celu uniknięcia uszkodzeń innych elementów np. ekranu, ważne jest, aby taką naprawę przeprowadzali profesjonalne technicy.

Serwis smartfonów Bródno – skorzystaj z naszych usług!

Zapraszamy do Digital Serwis, posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w naprawie telefonów komórkowych. Przeprowadzimy dokładną diagnozę, omówimy koszty naprawy z klientem, skutecznie usuniemy usterkę i zapewnimy gwarancję na każdą wykonaną przez nas naprawę.

Siedziba naszego serwisu komputerowego znajduje się przy ul. Nieszawskiej 3D, Warszawa, Targówek (Bródno). Już dziś wypełnij formularz na naszej stronie internetowej!